Turystyka

Kilka porad na temat wybierania ogrodowej huśtawki

Czy może być coś przyjemniejszego, niż delikatne bujanie się w leniwe, sobotnie popołudnie? Przykładowo z ciekawą książką w dłoni i czymś smacznym do jedzenia? A przecież każdy posiadacz ogrodu przydomowego może takie marzenie spełnić, montując jakąś huśtawkę. Huśtawka ogrodowa jest świetnym pomysłem na wykorzystanie wolnej przestrzeni, a przy tym znalezienie sobie miejsca do wypoczynku i relaksu. Czy będzie to konstrukcja zrobiona z drewna, czy posiadająca stalowy stelaż – za każdym razem przy kupnie należy zwrócić uwagę na parę bardzo ważnych spraw.

Przede wszystkim trzeba wielkości huśtawki dopasować do rozmiaru ogrodu. Jeżeli nie ma za dużo miejsca, to raczej trzeba sobie podarować modele kilkuosobowe. Stelaż huśtawki ogrodowej może mieć wtedy blisko dwa i pół metra na długość, a trzeba go jeszcze do tego ustawić na jakimś twardym podłożu. Kolejną niezwykle ważną kwestią jest dopilnowanie bezpieczeństwa. A w zasadzie można powiedzieć najistotniejszą, gdyż przy ewentualnym wypadku może się komuś stać coś groźnego.

Tak więc koniecznie przed zakupem trzeba sprawdzić, jaki huśtawka do ogrodu będzie miała maksymalny udźwig. Dobrze żeby on był minimum dziesięć procent większy od wagi osób korzystających ze sprzętu, ale jeśli zapas będzie większy, to znacznie lepiej. Warto również przyjrzeć się jakości wykonania, bowiem deklaracje wytwórców nie zawsze będą się pokrywać ze stanem faktycznym. Jeżeli zauważy się cienkie linki czy łańcuchy, lub słabe sprężyny z tulejami, to trzeba się dobrze zastanowić nad zakupem takiego modelu.